У Зв'язку з нестабільними відключеннями електроенергії, можливі затримки в обробці замовлень та їх відвантаженням! Але, всі замовлення будуть оброблені обов'язково.
Каталог товарів
Клієнту
+38 (096) 510 53 39
Наша адреса
Склад: Вулиця Богдана Хмельницького 25, c.Якушинці, Вінницька обл. ФОП Шевченко С.С.
Телефони
Графік роботи
  • Пн-Пт з 10:00 до 19:00
  • Cб з 12:00 до 17:00
  • Нд: Вихідний
E-mail
Ми в соцмережах
Перейти до контактів
0 0
Каталог
Головна
Закладки
0
Порівняти
0
Контакти

SSD та HDD в чому різниця?

SSD та HDD в чому різниця?

До недавнього часу при покупці пк чи ноутбука ніхто і не задумувався над тим який накопичувач там встановлено, а частіше навіть гадки не мав, що це таке. Та зараз виробники пропонують HDD та SSD диски на вибір і тепер уже хочеш не хочеш а знати різницю між ними потрібно. Спробуємо розібратися в чому ж різниця між цими двома видами накопичувачів.

SSD — накопичувач, який не містить механічних елементів, а працює з флеш-пам’ятю за допомогою мікросхем.
НDD — накопичувач, що містить в собі магнітні диски основа яких виконана з магнітного матеріалу та спеціальну головку, яка зчитує інформацію з дисків на кшталт старого програвача мелодій з вінілових пластинок.

Самий яскравий критерій різниці між цими накопичувачами це швидкість роботи. HDD в цьому змаганні програє. Тому що SSD завдяки своєму складу працює з інформацією в рази швидше. Запуск віндовс чи «важкої» гри для нього робота декількох секунд. Однак з цієї сторони така швидка робота теж може стати мінусом. При видаленні файлів, якщо ви передумали, або випадково натиснули кнопку з HDD накопичувачем у вас є великий шанс врятувати все. З SSD ж навпаки, його швидкість дозволить видалити файли в лічені секунди.

Довготривалість «життя». Так як в дисках SSD відсутні механічні елементи, вони зношуються набагато повільніше. Більше того при падінні ноутбука чи системника у вас є великий шанс, що дані практично не постраждають, чого не можна сказати про HDD накопичувач. Однак у SSD є обмежений цикл роботи. Його тривалість залежить від кількості циклів перезаписування блоків пам’яті. Тобто якщо ви кожного дня будете переганяти(копіювати, видаляти, записувати) кілометри інформації то накопичував довго не зможе прослужити. Кількість цих циклів залежить від моделі накопичувача, встановленої на ньому флеш-пам’яті та програмного забезпечення виробника. Однак варто зазначити, що стандартний користувач нашого часу може користуватися таким диском +-5-10 років та замінити його взагалі з іншої причини.

Для HDD накопичувача варіант встановлення в системник з дуже тонкими стінками теж не є правильним. Такі системники звісно коштують дешево, однак при транспортуванні саме через них може постраждати накопичувач. Якщо ви хочете купувати ноутбук із HDD для того, щоб носити з собою на роботу тут також варто задуматися, адже постійне трясіння може вивести з ладу накопичувач, на ньому з’являються «биті сектори» — області, які не придатні більше для роботи.

Плюси та мінуси HDD
Плюси:
+ Вміщує великий обсяг інформації(18-20ТБ)
+ Нижча ціна.
+ Тривалий термін роботи.

Мінуси:
-наявність механічних елементів.
-низька швидкість.
-велике споживання електроенергії.
-більша вага.

SSD
Плюси:
+ Швидкість роботи.
+ Відсутність механічних елементів.
+ Низьке споживання електроенергії.
+ Менша вага.

Мінуси:
-короткий термін експлуатації.
-малий обсяг пам’яті(4ТБ)
-велика вартість.
В цілому можна було б сміливо рекомендувати купувати тільки SSD однак частіше він програє у ціновому питанні. Більше того зараз ні для кого не новина, що можна поставити і те і інше, користуючись перевагами обох дисків.